Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAna SayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

.ePSXe 1.6 +Plugins +Bios +Kaillera +Süper Görüntü +Resimli

YazarMesaj

.ePSXe 1.6 +Plugins +Bios +Kaillera +Süper Görüntü +Resimli Empty
MesajKonu: .ePSXe 1.6 +Plugins +Bios +Kaillera +Süper Görüntü +Resimli   .ePSXe 1.6 +Plugins +Bios +Kaillera +Süper Görüntü +Resimli I_icon_minitimeSalı Kas. 24, 2009 1:21 pm

ePSXe 1.6 nedir?
Playstation oyunlarını bilgisayarda çalıştırmak için geliştirilmiş emulatördür.

Gördüğüm kadarıyla bu emulatörü kurmakta hala güçlük çekenler var, bu yaptığım anlatımda kesin çalıştıracaksınız. Hem de görüntü ve ses kalitesi mükemmel bir şekilde...

Öncelikle buradan (link yenilendi) herşeyi tastamam PSX emulatörünü indiriyoruz. Dosya indikten sonra aşağıdaki resimlerden de faydalanarak emulatörümüzü kurmaya başlayalım:

Emulatörümuzü açtıktan sonra Config'e tıklıyoruz ve 8 adımı sırasıyla yapıyoruz.

.ePSXe 1.6 +Plugins +Bios +Kaillera +Süper Görüntü +Resimli Psx3dk4

1. Adım
Video'ya tıklıyoruz, video plugini olarak "Pete's OpenGL Driver 1.76"yı seçiyoruz.

.ePSXe 1.6 +Plugins +Bios +Kaillera +Süper Görüntü +Resimli Psx1pw1

Ardından Configure'ye tıklayarak gördüğünüz resmin aynısını harfi harfine yapıyoruz.

.ePSXe 1.6 +Plugins +Bios +Kaillera +Süper Görüntü +Resimli Psx2vt0

2. Adım
Videoyu ayarladıktan sonra gelelim sese, burada resimde olduğu gibi "ePSXe SPU core 1.5.2."yi seçelim ve işaretli yerleri aynen yapalım.

.ePSXe 1.6 +Plugins +Bios +Kaillera +Süper Görüntü +Resimli Psx4ra3

3. Adım
CD Rom'u da resimdeki gibi yapalım ve daha sonra kullandığımız okuyucuyu seçelim; örnek "E".

.ePSXe 1.6 +Plugins +Bios +Kaillera +Süper Görüntü +Resimli Cdrd

4. Adım
Bios olarak "bios\Scph1001.bin"i seçmemiz yeterli.

.ePSXe 1.6 +Plugins +Bios +Kaillera +Süper Görüntü +Resimli Biosh

5. Adım
İnternetten gerçek insanlara karşı online oynamak istiyorsak NetPlay olarak "CyberPad 1.4"ü seçelim. Netplayden oynayacağımız zaman oyunu yükleyelim, kaillera otomatik olarak açılacaktır. Dikkat: Eğer online oynamak istemiyorsak resimdeki gibi seçili yapmayıp "Disabled Netplay"i seçelim.

.ePSXe 1.6 +Plugins +Bios +Kaillera +Süper Görüntü +Resimli Netf

6. Adım
Memory Card'larımızı aşağıdaki gibi "Select" diyerek emulatörümüzün bulunduğu klasörden gösterelim;

.ePSXe 1.6 +Plugins +Bios +Kaillera +Süper Görüntü +Resimli Memh

1.Memory Card "memcards\epsxe000.mcr"
2.Memory Card "memcards\epsxe001.mcr"

7. Adım
Burada kontrol tuşlarını ve titreşimi ayarlıyoruz. Bende gamepad olduğu için hiç zorluk çekmiyorum ve titreşim özelliğini kullanabiliyorum ama klavyeden oynamak biraz zor olabilir. Mouse'u Gamepad'in üzerine getirip "Gamepad 1"i seçiyoruz. Tuşları ayarlamak için Playstation joystick'inde karşılık gelen tuşları teker teker mouse ile sol tıklayıp o tuşa adayacağımız tuşa basıyoruz. Eğer hepsini doğru şekilde ayarladıysanız ve Windows'a kurulu tek bir joystick'iniz varsa tuşlar aşağıdaki turuncu dikdörtgenlerdeki gibi olacaktır. Titreşim özelliğine gelince bu özelliği kullanmak için öncelikle Gamepad'inizin titreşim özelliğinin olduğundan ve bunu kullanmak için Driver'ın (sürücünün) Windows'unuza kurulu olduğundan emin olun. Bunu kontrol etmek için Başlat\Ayarlar\Denetim Masası\Oyun Kumandaları sekmesine gidin (burada Windows'a yüklü oyun kumandalarını görüntüleyebilirsiniz), eğer oyun kumandanızın sürücüleri doğru olarak yüklenmişse İsim olarak genellikle 'Vibration Joystick' yazar ve çoğu joystick sürücüleri yüklendikten sonra Windows'un sunduğunun dışında bu ekrandan test edilmesine imkan verir. Bundan emin olduktan sonra aşağıdaki resimde sağ tarafta kırmızı dikdörtgen ile işaretlenmiş 'Rumble' sekmesini birebir yapın ve bütün ayarları aktif hale getirmek için mutlaka OK dedikten sonra emulatörü File\Exit'ten çıkarak kapatın. Daha sonra emulatörü yeniden açarak oynamak istediğiniz oyunu yükleyin ve titreşimin çalıştığını test edin ve bu arada oynadığınız oyunun titreşim özelliğini desteklediğini ve bunun 'Options' yani seçenekler menüsünde açık olduğundan emin olun. Eğer titreşim bunlara rağmen çalışmıyorsa yine aşağıdaki resimde Rumble'ın altında Sarı işaretli yerde Type sekmesinin altındaki DX Joy1, DX Joy2, DX Joy3, DX Joy4 seçeneklerini teker teker deneyin. Her değişiklikte OK dedikten sonra hemen oyunu açmak yerine emulatörü tamamen kapatın ve yeniden açın, yoksa yaptığınız değişiklikler algılanmayabilir.

.ePSXe 1.6 +Plugins +Bios +Kaillera +Süper Görüntü +Resimli Psxcontroller

8. Adım
Run Iso deyip oyunumuzu seçiyoruz, 2 defa tıklıyoruz ve oyundayız Smile

.ePSXe 1.6 +Plugins +Bios +Kaillera +Süper Görüntü +Resimli Isod

Oyundan Screenshot (Ekran Görüntüsü)
.ePSXe 1.6 +Plugins +Bios +Kaillera +Süper Görüntü +Resimli Epsxe11ro9

Not: Emulatörde tam performans almak için emulatörün dışında o an gerekmeyen programları kapatalım.
Siyah Ekran Hatası alan arkadaşlar; öncelikle elinizdeki oyunun uzantısının .img, .iso veya .bin olduğundan emin olun. Eğer 'Run Iso"dan 'all files'ı seçip yukarıdaki dediğim dosyaların dışında bir uzantıyı seçerseniz emulatör siyah ekranda takılır kalır (eğer dosyanın uzantısı farklı ise UltraISO programıyla elinizdeki dosyayı ISO'ya çevirebilirsiniz). Dosya uzantısı doğru ise; hatadan sonra emulatörü kapatın (eğer normal yoldan kapanmazsa, Görev Yöneticisi'nden Ctrl+Alt+Del, epsxe.exe'yi sonlandırın veya Alt+F4 tuşlarına basın) ve tekrar açın. Config/Video'ya tıklayın, burada plugin olarak "Pete's OpenGL Driver 1.76" ayarlanmıştır varsayılan olarak, onu "Pete's D3D Driver 1.76" olarak değiştirin. Şimdi Configure'ye gelin, Full Screen yazısının sağ tarafında "Desktop resolution"dan ekran çözünürlüğünü düşürün veya masaüstünüzün çözünürlüğüyle aynı yapın. Tamam deyin ve oyunu yeniden açın, yine siyah ekran hatası olursa tekrar Video/Config/Configure'ye gelin ve bu sefer sol alt köşedeki "Fast"a tıklayın, tamam deyip çıkın. Buna rağmen yine de aynı hata oluyorsa geriye iki ihtimal kalıyor; ya elinizdeki oyun bozuk ya da bu emulatör sizin oyununuzu desteklemiyor.

ALINTIDIR

.ePSXe 1.6 +Plugins +Bios +Kaillera +Süper Görüntü +Resimli
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» nintendo 64 0.13+türkçe+kaliera+bios+plugıns
» PlayStation Emulator (ePSXe 1.7 , PCSX ve PSXfin 1.13)
» >> SüPeR BEAT ArŞiVi<< -Kaçırmayın hepsi süper 10tane-
» Dragon ball z(müthiş görüntü tr altyazı uyumlu)
» PlayStation Emulator (ePSXe 1.7) Son versiyon