Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAna SayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Zinc Kurulumu Ve Ayarları (Resimli Anlatım)

YazarMesaj

Zinc Kurulumu Ve Ayarları (Resimli Anlatım) Empty
MesajKonu: Zinc Kurulumu Ve Ayarları (Resimli Anlatım)   Zinc Kurulumu Ve Ayarları (Resimli Anlatım) I_icon_minitimeSalı Ara. 08, 2009 12:38 pm

Zinç Kurulumu

Dilerseniz Buradan Zinç Emülatörünü çekebilirsiniz !

http://rapidshare.com/files/14579588/zinc.rar

Zip i Açtıgınızda Karşınıza Çıkacak Dosyalar Şunlardır !

Zinc Kurulumu Ve Ayarları (Resimli Anlatım) Zinc1qq1

buradaki Zincbios.rar dosyasını ROMLARINIZIN içine ÇIKARMANIZ Yeterli !

(Romlarınız Neredeyse oraya çıkarınız)

Zinc Kurulumu Ve Ayarları (Resimli Anlatım) Zinc2bc8

Sonrasında ZincGUI TIKLAYARAK Zinç Emülatörü için Start vermiş olun !

Not : Eger Çalışmazda Veya Bir Kaç Gün Sonra Yine Çalışmassa Yapcagınız Tek Şey ZincGUI 1.9.5 Dosyasını Tekrar EXEC etmek (yani yeniden rar arşivinden çıkarın)

Şimdi Start Verdigimizde Karşımıza Çıkan Similasyonda

Zinc Kurulumu Ve Ayarları (Resimli Anlatım) Zinc3ek3

Use Game Specific Config Kutucugunu işaretleyin !

Zinc Kurulumu Ve Ayarları (Resimli Anlatım) Zinc5ri0

Burada BROWSE ye tıklayarak ROMLARINIZ NEREDEYSE ORAYI yazınız !
veya manuel olarak

örnek : d:\oyunlar\romlar gibi ve resimde görüldügü üzere !

Zinc Kurulumu Ve Ayarları (Resimli Anlatım) Zincks7

indirdiginiz ROMLARI zip ten çıkarmayınız ONLAR ZİPİN içine yerleştirilmiştir !
ve
ONLAR OYUNDUR EGER ONLARI ZİPTEN ÇIKARIRSANIZ oyunu görmez HİÇ BİR EMÜLATÖR !

İNDİRDİGİNİZ ROM u Zinç in içindeki ROMS dosyasının içine atın veya BAŞKA bir dizine AMA koydugunuz dizini yukardaki resimde yer aldıgı gibi gösteriniz sadece emülatör görecektir SADECE ZİNCBİOS dosyasını çıkaracaksınız sadece ROMS un içine

gelen config kutusunda eger bilgisayarınızın HIZI düşükse Use Sound u KALDIRMANIZI şiddetle önerrim !

Peki O ne işe YARAR ? diyenlere !
Sesi Kapatmış oluyoruz Böylece FPS miz artacaktır !

İNSERT tuşu ile FPS nizi GÖREBİLİRSİNİZ !
PAGE Down tuşu ile FPS nizi degiştirebilirsiniz fakat SLOW ve HIGT bulunmakata (hızlı ve yavas) tuşa bastıgınızda oyunun fps si artar 1 kere basılması YETERLİDİR ! aksi takdirde tekrar yavaşlayacaktır !
bunu deneyerekte görebilirsiniz ekranın sol üst köşesinde sayısal degişkenler FPS olarak nitelendirilir !

Not : arakadaşlar aranızda bilenleriniz veya daha ileriye gidenleriniz olabilir fakat 0 dan başlayana KOLAYLIK ve kaynak olmasını ümid ederek hazırladım Smile

(benim kullandigim PC P4 2.6 Prescord ama yetmiyor yinede Sad )

Zinc Kurulumu Ve Ayarları (Resimli Anlatım) Zinc4wx5

Neyse Gelelim Ekran Ayarlarına ve ekran kartımızın ayarlarına !

Yine Zinç Emülatörü Ana penceresinde

Zinc Kurulumu Ve Ayarları (Resimli Anlatım) Zinc7vr0

Show Renderer Config

Sekmesi var ona Tıkladıgımızda Saga dogru açılan ayar konsolunu göreceksiniz !

(Ekran Kartlarınız Nvidia Veya Ati ise OpenGL Yi Seçmenizi Öneririm !)
Diger Ekran Kartlarını Denemedim ama onlarda destekler büyük bir ihtimal openglde çalışmıyor ise D3D ye alın o zaman mutlak çalışır eger ekran kartınızın sürücüsü yüklüyse !

neyse tam gaz devam !

Zinc Kurulumu Ve Ayarları (Resimli Anlatım) Zinc8fr0

Zinc Kurulumu Ve Ayarları (Resimli Anlatım) Zinc9xe4

Desktop Color Sekmesinde 16 ve 32 Degişkenleri var Bunlar 16 bit ve 32 Bit anlamına geliyor !
(Nvidia ve Ati için 32 yi öneriyorum)

yukardaki resimi inceledikten ve tatbik ettikten sonra !

UZUN UZUN anlatmaya gerek görmüyorum bu degişkenleri geri kalanını Aşagıdaki resme bakarak yapınız ve SAVE deyip tekrar Show Renderer Config e tıklayarak ayar çekmecesini geldigi yere gönderin Smile
eger bir terslik veya uyumsuzluk söz konusu olur ise SET DEFAULT a 1 kere tıklatmanız ve save diyerek kayıt etmeniz gerekmektedir !

Not:buradaki degişkenler ÇOK önemli olmadıgı için anlatmadım onları DEFAULT (yani orjinal ayarlarıylada sorun çıkarmıyorlar)
Diger hiç bir ayarla oynamanıza gerek yok !

Gelelim tuş ayarlarımıza !

Zinç Similasyonu Ana Penceresinde

Zinc Kurulumu Ve Ayarları (Resimli Anlatım) Zinc11xc3

Setup Controller Sekmesine tıkladıgımızda karşımıza çıkan pencereden
Use winterblasts plugin kutucugunu işaretleyin aşagıda ki degişkenler aktif hale gelecektir !

Zinc Kurulumu Ve Ayarları (Resimli Anlatım) Zinc12xn1

Zinc Kurulumu Ve Ayarları (Resimli Anlatım) Zinc13by4

Zinc Kurulumu Ve Ayarları (Resimli Anlatım) Zinc14wy7

burada ki ayarları yapmanız için bu aşagıda yazdıklarımın üzerine 1 kere tıklayınız sonrasında ATAMAK istediginiz TUŞA basınız !
1 ker tıklattıgınızda PRESS KEY OR BUTTON yazısı çıktıgında basacaksınız ATAMAK istediginiz tuşa algıladıgında o harfe dönüşecektir orası !

Coin Jeton at demek Smile
Start Başlat
Up Yukarı
Down Aşagı
Left SOL
Rigth Sag

Geri kalanı Yumruk Ve tekme tuşlarıdır Dilediginiz gibi ayarlaya bilirsiniz fakat 1 PC de iki kişi oynayacaksanız joistikle veya aynı klavyede ona göre ayarlamanız gerekmektedir !

joistikte MANUEL olarak ayarlanabiliyor ! eger joistik kullanan varsa yardımcı olurum bu link altında !

Zinc Kurulumu Ve Ayarları (Resimli Anlatım) Zinc15vt9

Player 1 i tamamladıgımıza göre geçelim player 2 ye

SELEC Player Yazısının yanındaki sekmeye tıkladıgımızda Player 1 in ALTINDA Player 2 sekmesine gelelim ve orada da degiştirmek istedigimiz tuşları degiştirelim sonrasında SAVE Dedigimizde gelen pencereye bir isim vererek OK deyin BÖYLECE AYARLARIMIZI KAYIT Etmiş olduk !

Zinc Kurulumu Ve Ayarları (Resimli Anlatım) Zinc16la0

Not : bu ayarlar her oyun için yapılacaktır fakat Setup Controllers Sekmesinden girerek Use winterblasts plugin kutusunu işaretleyip aşagıda LAYOUT sekmesinden AYARLARINIZI kaydettiginiz ismi secip LOAD diyerek o ayarlari o oyun için aktifleştirmeniz yeterli olucaktır !

Dip Not: bir oyundan diger oyuna geçerken DAHA ÖNCE HİÇ OYNAMADIGINIZ bir oyunu oynadınız ve başka bir oyuna geçtiniz burada gelen bir UYARI mesajı vardır aşagıda görüldügü üzere !

SAVE SETTİNG uyarısı (ayarlar kaydedilsinmi o oyun için diyor 1 kereye mahsus kayıt ediyor sonrasında bıraktıgınız yerden devam edebiliyorsunuz AYAR OLARAK oyunu KASDETMİYORUM)

Zinc Kurulumu Ve Ayarları (Resimli Anlatım) Zinc17wz9

şimdi herşeyi tamamladıgımıza göre oyuna geldi sıra romları gösterdik ayarlarımızı yaptık fakat hala bir kaç eksigimiz var devam ediyoruz !

Zinç Similasyonu ana penceresinden RESSCAN ROMS sekmesine tıklıyoruz ve OLAN romları TARIYOR zinç tarama bittiginde eger ! işareti varsa romda hata olabilecegi anlamına geliyor kırmızı olanlar romların olmadıgını gösteriyor yeşil ve OK gibisinden yeşil işaretli oyunlar sizde olan oyunlardır !
aşagıda oldugu gibi

Not : bazı oyunlar zinçle tam uyum saglamamaktadır ve rom un oldugunu belli etmemektedir rom olmasına ramet kırmızı ve yok gibi göstermektedir eger indirdiginiz veya sizde olan oyunun adını ve hangi sürüm oldugunu biliyorsanız oyuna girebilirsiniz !
yada deneme yanılma usulü yaparakta buluna bilir !

Zinc Kurulumu Ve Ayarları (Resimli Anlatım) Zinc18gx6

ayarlar bittikten sonra
SİZDE OLAN oyunun üzerine tıklayıp SAVE and RUN derseniz hem kaydedersiniz hemde oyuna girersiniz !

Zinc Kurulumu Ve Ayarları (Resimli Anlatım) Zinc19hx8

iyi eylenceler yine takıldıgınız bir yer varsa bu link altında yardımcı olabilirim !

Son Olarak ÖNEMLİ Bir Not daha : Zinç emülatörünü indirdikten sonra anti-virüs programına TARATINIZ !
(eger virüs veya trojan içeriyorsa dezenfekte etmeyi deneyiniz)

Zinc Kurulumu Ve Ayarları (Resimli Anlatım)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Mame Kurulumu Resimli Anlatım [internettende oynayın]
» Mame Kurulumu Resimli Anlatım [internettende oynayın]
» PhotoShop ile Yaşlandırma Efekti (Resimli Anlatım)
» Playstation 2 Oyunlarını Pc De Oynamak (Resimli Anlatım)
» Winkawaks Emulatoru ve Kullanım Kılavuzu [resimli anlatım]