Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAna SayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Null DC Yeni Dreamcast Emulatörü Kurulumu

YazarMesaj

Null DC Yeni Dreamcast Emulatörü Kurulumu Empty
MesajKonu: Null DC Yeni Dreamcast Emulatörü Kurulumu   Null DC Yeni Dreamcast Emulatörü Kurulumu I_icon_minitimeSalı Ara. 08, 2009 12:48 pm

Yapım aşamasında olan NULLDC sonunda ilk beteasını çıkardı açıkça benim hoşuma gitti kullanımı son derece basit sistemi chankast dan daha verimli olarak kullandığını bile düşünüyorum bunun dışına deamon tools gibi programalra ihtiyaç duymadan direk iso image lerden emulasyonu başlatabilmesi oldukça güzel bir özellik ve tabiki bu emulatör gelişim aşamsında olduğu için ilerde çok daha uyumlu ve hızlı olcağıda kesin.

Kurulum:

http://emudev.com/funstuff/nullDC_100b1_setup.rar

yukardaki linkteki nullDC_100b1_setup.rar içerisinde 2 tane dosya bulunmaktadır "setup.exe" ve "nullDC 1.0.0 Public Beta 1 Setup.msi" bunlardan direk "setup.exe" dosyasını çalıştırdığımızda .NET Framework 2.0 internetten indirip kurmak istiyo ben şansımı deneyip direk "nullDC 1.0.0 Public Beta 1 Setup.msi" çalıştırdım ve NET Framework 2.0 olmadan kurulum gerçekleştirim ve sorunsuz şekilde çalıştırmayı başardım fakat emulatörü tamamen inceleme şansım olmadığı için herhangi bi modül bu eklentiyi isteyebilir o yüzden kurulumu "setup.exe" den doğru yapmanızı öneririm.

Ayarlar:

Kurulum bittiktren sonra Emulatör ün kurulduğu yerdeki data klasörünün içine "dc_flash.bin" ve "dc_boot.bin" dosyalarını atmalısınız bu dosyaları nerden bulabilceğiniz konusuna gelince "dc_flash.bin" daha önce chankast kullandıysanız onda da aynı dosya mevcut onun içinden alabilirsiniz "dc_boot.bin" e gelince durum gene aynı fakat ufak bi ayrıntı var chankast ın içinde bulunan "dc_bios.bin" doyasının ismini değiştirip kulalnabilrisiniz "dc_bios.bin --> dc_boot.bin" bu işlemler bititkten sonra emulatörü çalıştırabilirisniz Emulatör açıldıktan sonra "Options" menüsü altından "Maple" sekmesi altından kontrolleri ayarlıyabilrisiniz oyun yüklemek içinde "File" menüsü altından ya eskisi gibi cd emulatöreleri kullanıp veya orjinal dc oyun disklerinden faydalanmak isterseniz normal boot u seçebilirsiniz yada benim gibi ki bu özelliği çok sevdim "HLE Boot" u seçip oyunların imağe lerini yükleyebilirsiniz.

Herkese iyi eğlenceler umarım yardımcı olabilmişimdir.

Null DC Yeni Dreamcast Emulatörü Kurulumu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sega Dreamcast (NULL DC) Emulator
» Zinc Kurulumu Ve Ayarları (Resimli Anlatım)
» Mame Kurulumu Resimli Anlatım [internettende oynayın]
» Mame Kurulumu Resimli Anlatım [internettende oynayın]
» Game Cube (Wİİ) Emulatörü